Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Severed

Severed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Challenger: The Final Flight

Challenger: The Final Flight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jolly Roger: Massacre at Cutter's Cove

Jolly Roger: Massacre at Cutter's Cove

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Extracurricular

Extracurricular

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holocaust 2000

Holocaust 2000

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Antichrist

The Antichrist

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killer Is on the Phone

The Killer Is on the Phone

1972
×
Read the review Edit this entry  
16
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killer Must Kill Again

The Killer Must Kill Again

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Contamination

Contamination

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demon Cop

Demon Cop

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Giallo

Giallo

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Do You Like Hitchcock?

Do You Like Hitchcock?

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spell

Spell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spiral

Spiral

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Effects

Effects

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come Play

Come Play

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleepy Hollow High

Sleepy Hollow High

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Decadent Evil

Decadent Evil

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry