Sort by
  • This Place Rules

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Drowning in Potential

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Solo

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½