Sort by

Douglas has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Edit this entry  
11
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry