RSS feed for DouglasCova
  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • A Fall From Grace

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Secret Obsession

  • Crawl

    ★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★

  • Game Over

    ★★½

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Silence

    ★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Express Kidnapping

    ★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Girls with Balls

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Slender Man

  • The Meg

  • Sabrina

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★

  • Day of the Dead: Bloodline

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • 1922

    ★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Toc Toc

    ★★★★

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★½

  • The Mansion

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • The Mummy

    ★★

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Um Tio Quase Perfeito

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½