RSS feed for DouglasCova
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Massacre County

Massacre County

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
High Crimes

High Crimes

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Martin

Martin

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Tô Ryca!

Tô Ryca!

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Um Tio Quase Perfeito

Um Tio Quase Perfeito

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
Edit this entry  
23
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kill Baby, Kill

Kill Baby, Kill

1966
×
★★★½
Edit this entry  
22
Express Kidnapping

Express Kidnapping

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★½
Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Long Distance

Long Distance

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★
Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★
Edit this entry  
18
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry