Sort by
  • Passages

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Scrapper

  • Eileen

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Bad Behaviour

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★★

  • Fairyland

    ★★★★

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Falling for Christmas

    ★★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Till

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • The Menu

    ★★

  • See How They Run

  • Bros

    ★½

  • Blonde

    ★★★★½

  • Dreamin’ Wild

    ★★★½

  • The Son

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Other People's Children

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • White Noise

    ★★½

  • The Kiev Trial

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Lightyear

    ★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Close

    ★★★★★

  • Stars at Noon

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★★★

  • The Five Devils

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Enys Men

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • One Fine Morning

    ★★★★