• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Irishman

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Les Voleurs

    ★★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

  • Unbroken: Path to Redemption

    ★★★½

  • Halloween

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • Alpha

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Show Dogs

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • I Can Only Imagine

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Winchester

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Let There Be Light

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Woody Woodpecker

    ½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★★½