• Adam

  • Change Your Mind

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

  • Lost Episode

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • Lover

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ½

  • The Emperor's Newest Clothes

    ★★★★★

  • The Grinch

    ½

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Family Guy

  • Bohemian Rhapsody

  • 12 oz. Mouse: Invictus

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • Joe Rogan: Strange Times

  • The Hug

  • Incel

  • Green Book

    ½

  • If Beale Street Could Talk

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Skin

  • Uncle Drew

  • The Late Batsby

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Bo Harwood on 'A Woman Under the Influence'

  • Purl

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Show Dogs

  • Kevin James: Never Don't Give Up

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

  • Zoo Wars

  • Bushworld Adventures

  • Sherlock Gnomes

    ★★★

  • Ready Player One

  • Duck Duck Goose

  • A Wrinkle in Time

  • Z-O-M-B-I-E-S

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

  • Eighth Grade

    ★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Pop Team Epic

    ★★½

  • Bo Harwood on the Films of John Cassavetes

  • Rachel and Her Grandfather Control The Island

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ½

  • F*&% the Prom

    ½

  • The Problem with Apu

  • A Cuphead Cartoon

  • Wonder

    ★★

  • Ferdinand

  • WHAT DID JACK DO?

  • Michael Jackson's Halloween

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Life of Ding Dong

  • Woody Woodpecker

    ★★

  • Sauce

  • My Little Pony: The Movie

    ★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • The Nut Job 2: Nutty by Nature

  • The Emoji Movie

    ★★

  • Late Afternoon

  • Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

  • CarGo

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★