• The Elephant Man

    ★★★★½

  • Running Around Like a Chicken With Its Head Cut Off

    ★★★½

  • Darby O'Gill and the Little People

    ★★★★

  • Network

    ★★½

  • The Cremator

    ★★★★½

  • Technological Threat

    ★★★½

  • Dick Figures: The Movie

    ★★★

  • The Hoober-Bloob Highway

    ★★★★

  • Thomas and the Magic Railroad

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Being John Malkovich

    ★★★

  • Jimmy Neutron: Boy Genius

    ★★½

  • My Dinner with Andre

    ★★★★½

  • Gay Purr-ee

    ★★★★½

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★½

  • Son of the White Mare

    ★★★★★

  • A Boy Named Charlie Brown

    ★★★★