Sort by

navkiran has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
So I Married an Anti-Fan

So I Married an Anti-Fan

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Romance Is a Bonus Book

Romance Is a Bonus Book

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
My Name

My Name

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Youth of May

Youth of May

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coldplay x BTS Inside ‘My Universe’ Documentary

Coldplay x BTS Inside ‘My Universe’ Documentary

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Her Private Life

Her Private Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight For My Way

Fight For My Way

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
W: Two Worlds Apart

W: Two Worlds Apart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suspicious Partner

Suspicious Partner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Roommate Is a Gumiho

My Roommate Is a Gumiho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
When the Weather is Fine

When the Weather is Fine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World of the Married

The World of the Married

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Extraordinary You

Extraordinary You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Melting Me Softly

Melting Me Softly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
What's Wrong with Secretary Kim

What's Wrong with Secretary Kim

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Start-Up

Start-Up

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crash Landing on You

Crash Landing on You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Run On

Run On

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Beauty

True Beauty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kiss the Ground

Kiss the Ground

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry