Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
12
The Point

The Point

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
San Francisco

San Francisco

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Scandal

Scandal

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1992
×
★★
Edit this entry  
29
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Deception

Deception

1946
×
★★★
Edit this entry