Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Max Richter's Sleep

Max Richter's Sleep

2019
×
Edit this entry  
06
End of Summer

End of Summer

2014
×
Edit this entry  
06
Ashes

Ashes

2012
×
Edit this entry  
05
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
Edit this entry  
05
Max Richter's Sleep: Live at the Sydney Opera House

Max Richter's Sleep: Live at the Sydney Opera House

×
Read the review Edit this entry  
04
Drills

Drills

2020
×
Edit this entry  
02
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
02
A Lost and Found Box of Human Sensation

A Lost and Found Box of Human Sensation

2010
×
Read prior review Edit this entry  
02
Out

Out

2020
×
Edit this entry  
02
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
02
Umbrella

Umbrella

2020
×
Edit this entry  
02
Sebastian's Voodoo

Sebastian's Voodoo

2008
×
Edit this entry  
01
The Fall of Men

The Fall of Men

2015
×
Edit this entry  
01
In Time

In Time

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Girl Who Believes in Miracles

The Girl Who Believes in Miracles

2021
×
½
Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bloody Nun 2: The Curse

Bloody Nun 2: The Curse

2021
×
½
Edit this entry  
15
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
Edit this entry  
15
White Eye

White Eye

2019
×
Edit this entry  
15
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
15
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Edit this entry  
15
The Present

The Present

2020
×
Edit this entry  
14
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
Edit this entry  
14
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
Edit this entry  
14
Yes-People

Yes-People

2020
×
Edit this entry  
14
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
14
Opera

Opera

2020
×
Edit this entry  
14
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Edit this entry  
14
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
13
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Bleeding Solar

Bleeding Solar

2019
×
Edit this entry  
06
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
01
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
½
Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Mystery of the Kingdom of God

Mystery of the Kingdom of God

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
Read the review Edit this entry