RSS feed for Dov

Dov has logged 144 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Sing

Sing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Man Down

Man Down

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Denial

Denial

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Desierto

Desierto

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry