RSS feed for Dov

Dov has logged 79 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantoms of Nabua

Phantoms of Nabua

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fan Dog

Fan Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Anthem

The Anthem

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luminous People

Luminous People

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Worldly Desires

Worldly Desires

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thirdworld

Thirdworld

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Letter to Uncle Boonmee

A Letter to Uncle Boonmee

2009
×
Edit this entry  
29
Cemetery of Splendour

Cemetery of Splendour

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mekong Hotel

Mekong Hotel

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
In Time

In Time

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anesthesia

Anesthesia

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Signal

The Signal

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lou

Lou

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Immortal Life of Henrietta Lacks

The Immortal Life of Henrietta Lacks

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry