RSS feed for Dov

Dov has logged 99 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heal the Living

Heal the Living

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Called Him Morgan

I Called Him Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Born

First Born

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Karl Marx City

Karl Marx City

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chocolate City: Vegas Strip

Chocolate City: Vegas Strip

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Salt and Fire

Salt and Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragonheart: Battle for the Heartfire

Dragonheart: Battle for the Heartfire

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Walk of Fame

Walk of Fame

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
After Porn Ends 2

After Porn Ends 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Coin Heist

Coin Heist

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
1 Mile To You

1 Mile To You

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
American Fable

American Fable

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Plastic Ocean

A Plastic Ocean

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Feel Rich: Health Is the New Wealth

Feel Rich: Health Is the New Wealth

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Axe Murders of Villisca

The Axe Murders of Villisca

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Drone

Drone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After the Reality

After the Reality

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bigger Fatter Liar

Bigger Fatter Liar

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Frat Star

Frat Star

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sahara

Sahara

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cop and a Half: New Recruit

Cop and a Half: New Recruit

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fittest on Earth: A Decade of Fitness

Fittest on Earth: A Decade of Fitness

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Taking Earth

Taking Earth

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Preacher's Son

The Preacher's Son

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Horse Dancer

The Horse Dancer

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Cowgirl's Story

A Cowgirl's Story

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic School

Jurassic School

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Awake, a Dream from Standing Rock

Awake, a Dream from Standing Rock

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Check Point

Check Point

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry