RSS feed for Dov

Dov has logged 68 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Big Trees

The Big Trees

1952
×
Edit this entry  
24
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Hell It Came

From Hell It Came

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Curse of the Headless Horseman

Curse of the Headless Horseman

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Screaming Skull

The Screaming Skull

1958
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The She Beast

The She Beast

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Indestructible Man

Indestructible Man

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★½
Edit this entry  
10
Lake Placid: Legacy

Lake Placid: Legacy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
½
Edit this entry  
10
Lake Placid vs. Anaconda

Lake Placid vs. Anaconda

2015
×
½
Edit this entry  
09
Adrift

Adrift

2018
×
★½
Edit this entry