Sort by

Dov has logged 70 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Daughter's Revenge

A Daughter's Revenge

2018
×
½
Edit this entry  
31
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
½
Read prior review Edit this entry  
30
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
A-X-L

A-X-L

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Volcano

Volcano

1997
×
Edit this entry  
28
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Edit this entry  
25
Destination Hitchcock: The Making of 'North by Northwest'

Destination Hitchcock: The Making of 'North by Northwest'

2000
×
Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Thaw

The Thaw

2009
×
Edit this entry  
24
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry  
24
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Condemned

The Condemned

2007
×
★½
Edit this entry  
19
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Swimming with Sharks

Swimming with Sharks

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★½
Edit this entry  
19
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Megalodon

Megalodon

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Nightmare Shark

Nightmare Shark

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Troy

Troy

2004
×
★½
Edit this entry  
13
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster Roll

Monster Roll

2012
×
Edit this entry  
12
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Edit this entry  
09
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Buried

Buried

2010
×
★★★
Edit this entry