Sort by

Dov has logged 794 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
Edit this entry  
28
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Edit this entry  
28
Lifted

Lifted

2006
×
Edit this entry  
28
Presto

Presto

2008
×
Edit this entry  
28
Boundin'

Boundin'

2003
×
Edit this entry  
28
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
28
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
28
Purl

Purl

2018
×
Edit this entry  
28
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
28
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
Edit this entry  
28
For the Birds

For the Birds

2000
×
Edit this entry  
28
Piper

Piper

2016
×
Read prior review Edit this entry  
28
Lava

Lava

2014
×
Read prior review Edit this entry  
28
God Bless the Broken Road

God Bless the Broken Road

2018
×
½
Edit this entry  
22
Jungle 2 Jungle

Jungle 2 Jungle

1997
×
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
19
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
Edit this entry  
19
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
Edit this entry  
19
Revenge of the Green Dragons

Revenge of the Green Dragons

2014
×
Edit this entry  
18
Laggies

Laggies

2014
×
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Captive

The Captive

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Edit this entry  
03
Christmas Reservations

Christmas Reservations

2019
×
½
Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lovesong

Lovesong

2001
×
Edit this entry  
19
The Stars Are Beautiful

The Stars Are Beautiful

1974
×
Edit this entry  
19
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Edit this entry  
19
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
Edit this entry  
19
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
19
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read prior review Edit this entry