RSS feed for Dov

Dov has logged 50 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Youngju

Youngju

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Wish You Were Here

Wish You Were Here

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Bento Harassment

Bento Harassment

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
The Widowed Witch

The Widowed Witch

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Miss Baek

Miss Baek

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Sweet Requiem

The Sweet Requiem

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Missbehavior

Missbehavior

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
13
I, Robot

I, Robot

2004
×
★½
Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Independents' Day

Independents' Day

2016
×
½
Edit this entry  
12
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read prior review Edit this entry  
07
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
06
The Day After

The Day After

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry