RSS feed for Dov
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
11
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Sunshine Superman

Sunshine Superman

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Felix and Meira

Felix and Meira

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Souls

Black Souls

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Aloha

Aloha

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The D Train

The D Train

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
True Story

True Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child 44

Child 44

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Still Alice

Still Alice

2014
×
Edit this entry  
02
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
Read the review Edit this entry