RSS feed for Dov
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Edit this entry  
13
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Love

Love

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Labyrinth of Lies

Labyrinth of Lies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★½
Edit this entry  
01
Once I Was a Beehive

Once I Was a Beehive

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
Edit this entry  
26
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meru

Meru

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolf Totem

Wolf Totem

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
War Room

War Room

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Escape

No Escape

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry