RSS feed for Dov
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Savant: Kali 47

Savant: Kali 47

×
Edit this entry  
17
Muga Shozoku

Muga Shozoku

2015
×
Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
A Moment of Love

A Moment of Love

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Juliet Juliet - The Sound of Love Musical

Juliet Juliet - The Sound of Love Musical

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Match

Big Match

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Self/less

Self/less

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Max

Max

2015
×
½
Edit this entry  
12
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Ted 2

Ted 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
Read prior review Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
11
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Sunshine Superman

Sunshine Superman

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Felix and Meira

Felix and Meira

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Souls

Black Souls

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Aloha

Aloha

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The D Train

The D Train

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
True Story

True Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child 44

Child 44

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry