RSS feed for Dov

Dov has logged 275 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Captive

The Captive

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Edit this entry  
14
The Phoenix Incident

The Phoenix Incident

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Wish You Were Here

Wish You Were Here

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Sweet Requiem

The Sweet Requiem

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★
Edit this entry  
02
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Greta

Greta

2018
×
★★
Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★
Edit this entry  
30
2010

2010

1984
×
★★
Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Edit this entry  
25
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★
Edit this entry  
19
The Upside

The Upside

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★
Edit this entry  
11
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry