Rob has logged 95 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
½
Edit this entry  
28
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bloodfist II

Bloodfist II

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Night Wars

Night Wars

1988
×
★★½
Edit this entry  
26
The Black Cobra

The Black Cobra

1987
×
★★½
Edit this entry  
26
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★½
Edit this entry  
26
Silent Rage

Silent Rage

1982
×
★★½
Edit this entry  
26
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dangerous Game

Dangerous Game

1988
×
★★½
Edit this entry  
25
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
The Final Sanction

The Final Sanction

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gor

Gor

1987
×
★½
Edit this entry  
25
Terror at Tenkiller

Terror at Tenkiller

1986
×
★½
Edit this entry  
24
Top Dog

Top Dog

1995
×
★½
Edit this entry  
24
The Witching

The Witching

1993
×
★★
Edit this entry  
24
Magic Christmas Tree

Magic Christmas Tree

1964
×
½
Edit this entry  
24
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Lady Street Fighter

Lady Street Fighter

1981
×
★½
Edit this entry  
24
Good Guys Wear Black

Good Guys Wear Black

1978
×
★★
Edit this entry  
23
Breaker! Breaker!

Breaker! Breaker!

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
The Rift

The Rift

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Las Vegas Bloodbath

Las Vegas Bloodbath

1989
×
★★½
Edit this entry  
22
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Night of the Kickfighters

Night of the Kickfighters

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★½
Edit this entry  
21
Braddock: Missing in Action III

Braddock: Missing in Action III

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rockula

Rockula

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Future Force

Future Force

1989
×
★★½
Edit this entry  
19
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★
Edit this entry  
19
Robot Wars

Robot Wars

1993
×
Edit this entry  
19
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★
Edit this entry  
19
Firewalker

Firewalker

1986
×
★½
Edit this entry  
19
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
Edit this entry  
19
R.O.T.O.R.

R.O.T.O.R.

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
Edit this entry  
18
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★★½
Edit this entry  
18
King Solomon's Mines

King Solomon's Mines

1985
×
★★
Edit this entry  
18
Skyscraper

Skyscraper

1996
×
★½
Edit this entry  
18
My Breakfast with Blassie

My Breakfast with Blassie

1983
×
★★
Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
½
Read the review Edit this entry