Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★

  • A Good Person

    ★★

  • Reality

    ★★★★

  • Sharper

    ★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ★★★★★

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Emily

    ★★★

  • See How They Run

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Swimmers

    ★★★★

  • On the Come Up

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Dangerous Liaisons

    ★½

  • Aisha

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • God's Creatures

    ★★★½

  • Never Better

    ★★★

  • As They Made Us

    ★★★

  • Deep Water

    ½

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Róise & Frank

    ★★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★★

  • Inventing Anna

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★★★

  • Nest

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Alice

    ★★

  • When You Finish Saving The World

    ★★★★

  • A Love Song

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Unforgivable

    ½

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Adrienne

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★★½

  • The Tender Bar

    ★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Editing

    ★★

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★