Sort by

ciara has logged 35 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Private Life

Private Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Editing

Editing

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry