• Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Passing

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★

  • Roadkill

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Third Day

    ★★★

  • Des

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★½

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Quiz

  • What The Butler Saw

    ★★★★½

  • The English Game

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Hater

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★½

  • #cats_the_mewvie

    ★★½

  • The Stranger

    ★★★★

  • Lost Girls

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • White House Farm

    ★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Dial M for Middlesbrough

    ★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Accident

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★