RSS feed for Richard

Richard has logged 23 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Born to Sing

Born to Sing

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Island

The Island

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Going Hollywood

Going Hollywood

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry