Dozzyrok has logged 33 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chafed Elbows

Chafed Elbows

1966
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Cage

The Cage

1962
×
★★★½
Edit this entry  
30
Quirky Guys and Gals

Quirky Guys and Gals

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portal to Hell!!!

Portal to Hell!!!

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Images

Images

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aloys

Aloys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Star

A Beautiful Star

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trust

Trust

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bigger Fatter Liar

Bigger Fatter Liar

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry