Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
RED

RED

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memory

Memory

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Supercool

Supercool

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry