• The Missing

    ★★

  • Magikland

    ★★★

  • Rendezvous

    ★★★

  • One More Rainbow

    ★★

  • Suarez: The Healing Priest

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★★

  • A Stormy Night

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • Midnight in a Perfect World

    ★★★

  • The Call

    ½

  • The Man in the Woods

    ★★★★½

  • He Who Is Without Sin

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Good Times Bad

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Highest Peak

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • U-Turn

    ★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Stardust

  • Voice of Silence

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Genus Pan

    ★★★★½

  • Fauna

    ★★★★½

  • Passion Simple

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Saint-Narcisse

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Lovers

    ★★★★

  • Marygoround

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Love the Way U Lie

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Bay of Silence

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★★

  • Ava

  • Viena and the Fantomes

  • Love Affair(s)

    ★★★★½

  • Irresistible

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ½

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Malaya

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Capone

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Himala: Isang Diyalektika ng Ating Panahon

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★★½

  • Uncorked

    ★★★

  • The Surrogate

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ½

  • Devs

  • The Way Back

    ★★★

  • Once Before

    ½

  • DAU. Degeneration

    ★★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½