tous les garçons has logged 418 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Girl, Boy, Bakla, Tomboy

Girl, Boy, Bakla, Tomboy

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Bala

Miss Bala

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Piranha

Piranha

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Must Be... Love

Must Be... Love

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Bromance: My Brother's Romance

Bromance: My Brother's Romance

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
It Takes A Man And A Woman

It Takes A Man And A Woman

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In a World...

In a World...

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Right Kind of Wrong

The Right Kind of Wrong

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cannibal

Cannibal

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brazilian Western

Brazilian Western

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother of George

Mother of George

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Simple Men

Simple Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Second Wife

The Second Wife

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
You and the Night

You and the Night

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tir

Tir

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry