tous les garçons has logged 165 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Begotten

Begotten

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Share

Share

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Precious

Precious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Markova: Comfort Gay

Markova: Comfort Gay

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Sings the Blues

Lady Sings the Blues

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Kinatay

Kinatay

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man in Her Life

The Man in Her Life

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Job

On the Job

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dance of Two Left Feet

The Dance of Two Left Feet

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in the Septic Tank

The Woman in the Septic Tank

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Star-Crossed Love

Star-Crossed Love

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patikul

Patikul

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Palawan Fate

Palawan Fate

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Niño

Niño

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trespassers

Trespassers

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I-Libings

I-Libings

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Father's Away

Father's Away

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fable of the Fish

Fable of the Fish

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cuchera

Cuchera

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bahay Bata

Bahay Bata

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Amok

Amok

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kamera Obskura

Kamera Obskura

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Comes Softly

Love Comes Softly

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
The Butler

The Butler

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes

Planes

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Ghost V

Happy Ghost V

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
When in Rome

When in Rome

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the House

In the House

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Compliance

Compliance

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My One and Only

My One and Only

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sailor Who Fell from Grace with the Sea

The Sailor Who Fell from Grace with the Sea

1976
×
Read the review Edit this entry  
15
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry