• The Green Years

    ★★★★★

  • Adieu Philippine

    ★★★★★

  • The Damned

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Sign of the Lion

    ★★★★★

  • Eva

    ★★★★★

  • Two Weeks in Another Town

    ★★★★★

  • L'Eclisse

    ★★★★½

  • The Young Doctors

    ★★★★½

  • The Ladies Man

    ★★★★★

  • El Cid

    ★★★★★

  • Sansho the Bailiff

    ★★★★★

  • Anne of the Indies

    ★★★★½

  • The Flowers of St. Francis

    ★★★★½

  • Purple Noon

    ★★★★½

  • Strangers When We Meet

    ★★★★★

  • Home from the Hill

    ★★★★½

  • La Collectionneuse

    ★★★★½