Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Blue Jean

    ★★★★

  • I Just Killed My Dad

    ★★★★

  • Dangerous Liaisons

  • Minions: The Rise of Gru

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Sing 2

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Actual People

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Moonbound

    ★★★½

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • WandaVision

  • Puparia

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Japan Sinks: 2020

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Trolls World Tour

  • If Anything Happens I Love You

  • The Invisible Man

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Frozen II

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • Countdown

    ½

  • Street Flow

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Given

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Haunting of Hill House

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

  • To All the Boys I've Loved Before