Sort by

cherry has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
Read prior review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read prior review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read prior review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry