ky has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry