RSS feed for Dr.
  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Poms

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Hunter Killer

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Slice

    ½

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Uncle Drew

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • In Darkness

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Whitney

    ★★★½

  • Life of the Party

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • RBG

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★★½