Sort by
  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

    ★★

  • Pickman's Model

    ★★★

  • The Outside

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Werewolf by Night

  • The Menu

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Muru

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Catisfaction

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Whina

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Metal Lords

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

    ½

  • Dio: Dreamers Never Die

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Duel

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • Godzilla vs. Kong