RSS feed for Dr_Movie91
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
Edit this entry  
11
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Some Guy Who Kills People

Some Guy Who Kills People

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★
Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★½
Edit this entry  
25
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Edit this entry  
24
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★½
Edit this entry  
07
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
1922

1922

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Resort

The Last Resort

2009
×
Read the review Edit this entry