Sort by
  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Seance

    ½

  • The Mauritanian

  • The Craft: Legacy

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Peninsula

  • Normal People

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Angel of Mine

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Justice League vs. the Fatal Five

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Miss Bala

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Glass

    ½

  • Escape Room

    ★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Don't Go

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • Slender Man

    ½

  • Christopher Robin

  • The Darkest Minds

    ½

  • Billionaire Boys Club

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Distorted