Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
dra6ula

dra6ula

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for dra6ula
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • dra6ula’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Anatomy of a Murder

    Anatomy of a Murder 1959

    ★★★★★ Watched 03 Feb 2023

    JAMES STEWART TA HA GOJEN BUDALLICE🙈

  • Time to Love

    Time to Love 1965

    ★★★★½ Watched 01 Feb 2023

    HE IS JUST LIKE ME FR

  • The Menu

    The Menu 2022

    ★★★★ Watched 24 Jan 2023

    This would never happen at soma slow food

  • Love in the Afternoon

    Love in the Afternoon 1972

    ★★★★ Watched 25 Jan 2023

    Him breaking the lock was so unbelievably hot.

  • Inland Empire

    Inland Empire 2006

    ★★★★ Watched 27 Jan 2021

    What the fuck

  • Youth in Revolt

    Youth in Revolt 2009

    ½ Watched 20 Dec 2020

    what the fuck?

  • The Elephant Man

    The Elephant Man 1980

    ★★★★ Watched 07 Dec 2020

    So unbearably heartbreaking.

  • Chicago

    Chicago 2002

    ★★★★★ Watched 04 Jul 2019

    You are a star,kiddo!



  • A.I. Artificial Intelligence

    A.I. Artificial Intelligence 2001

    ★★★★ Watched 23 May 2019

    This is the most Freudian thing I’ve ever seen.

  • Insomnia

    Insomnia 2002

    ★★★ Watched 20 Apr 2019

    Nolan,why don’t I like you?

  • The Darkest Minds

    The Darkest Minds 2018

    ½ Watched 09 Apr 2019

    So fucking dumb

  • Inglourious Basterds

    Inglourious Basterds 2009

    ★★★★★ Rewatched 07 Apr 2019

    Correcto!

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.