Sort by

transfeminine frankenstein has logged 41 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bit

Bit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Smash Brothers

The Smash Brothers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
All of Me

All of Me

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon 3: The Movie

Pokémon 3: The Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pikachu & Pichu

Pikachu & Pichu

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I Want What I Want

I Want What I Want

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bride

The Bride

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hancock

Hancock

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Victim

Victim

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Queens At Heart

Queens At Heart

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
She-Man: A Story of Fixation

She-Man: A Story of Fixation

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Was a Teenage Frankenstein

I Was a Teenage Frankenstein

1957
×
★★
Read the review Edit this entry