RSS feed for dragonsound4eva
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
Edit this entry  
22
Missile to the Moon

Missile to the Moon

1958
×
Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Edit this entry  
07
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
Edit this entry  
04
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
½
Edit this entry  
30
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Agent for H.A.R.M.

Agent for H.A.R.M.

1966
×
Edit this entry  
29
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★½
Edit this entry  
18
Laserblast

Laserblast

1978
×
Read the review Edit this entry  
18
Santo vs. the Vampire Women

Santo vs. the Vampire Women

1962
×
Edit this entry  
18
Bloodlust!

Bloodlust!

1961
×
½
Edit this entry  
18
Warrior of the Lost World

Warrior of the Lost World

1983
×
★★
Edit this entry  
18
Moon Zero Two

Moon Zero Two

1969
×
★★
Edit this entry  
11
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fences

Fences

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Rescue Me

Rescue Me

1993
×
½
Edit this entry  
07
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Spiker

Spiker

1986
×
½
Edit this entry  
01
Voltron: Fleet of Doom

Voltron: Fleet of Doom

1986
×
★½
Edit this entry  
24
Space Mutiny

Space Mutiny

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
Krull

Krull

1983
×
★★
Edit this entry  
05
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Edit this entry  
05
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Jack the Giant Killer

Jack the Giant Killer

1962
×
Edit this entry  
28
He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

1985
×
Edit this entry  
27
Omega Cop

Omega Cop

1990
×
Edit this entry  
22
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Edit this entry  
22
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
½
Edit this entry  
22
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Edit this entry  
22
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Edit this entry  
22
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Edit this entry  
22
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Edit this entry  
20
The Dead Talk Back

The Dead Talk Back

1957
×
Edit this entry  
14
The Phantom Planet

The Phantom Planet

1961
×
★★
Edit this entry  
14
The Brute Man

The Brute Man

1946
×
½
Edit this entry  
13
San Francisco International

San Francisco International

1970
×
★½
Edit this entry  
13
Five the Hard Way

Five the Hard Way

1969
×
Edit this entry  
13
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
Edit this entry  
06
Invasion, U.S.A.

Invasion, U.S.A.

1952
×
½
Edit this entry  
06
Gamera

Gamera

1965
×
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Force: Fugitive Alien II

Star Force: Fugitive Alien II

1987
×
Edit this entry