eda has logged 26 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2013
×
Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
22
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★½
Edit this entry  
20
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Innocence

Innocence

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Le Clitoris

Le Clitoris

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★½
Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Megazone 23

Megazone 23

1985
×
Read the review Edit this entry  
02
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Edit this entry  
01
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Edit this entry