DANIEL has logged 47 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Corona Zombies

Corona Zombies

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hard Core Logo

Hard Core Logo

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
80,000 Suspects

80,000 Suspects

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Ate the Children Last

We Ate the Children Last

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Ferat Vampire

Ferat Vampire

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robot in the Family

Robot in the Family

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Plague

Plague

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lemon

Lemon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Body Count

Body Count

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sailor Suit and Machine Gun

Sailor Suit and Machine Gun

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greenberg

Greenberg

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eraser

Eraser

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Celia

Celia

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
½
Read the review Edit this entry