• Barbie

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • The Sound of Magic

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • AI Love You

    ★★½

  • Death on the Nile

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Our Beloved Summer

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Friends: The Reunion

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Don't Kill Me

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Private Lives

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Record of Youth

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Extracurricular

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Itaewon Class

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

  • Paradise Hills

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★