Sort by

dramaticvirghoe has logged 42 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Secret Romance

My Secret Romance

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Norbit

Norbit

2007
×
Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Crush

The Crush

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
Edit this entry  
08
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
Edit this entry