RSS feed for Ian
  • The Old Guard

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The High Note

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Tigertail

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Cats

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Mary

  • Tall Girl

    ½

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★