RSS feed for Kyle

Kyle has logged 16 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Edit this entry  
26
Black Is Blue

Black Is Blue

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Devil in the Brain

Devil in the Brain

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry